Rozmiar tekstu: A A A
Dzień Dziecka 2017

W dniu 1 czerwca odbył się festyn z okazji „Dnia Dziecka”, który jednocześnie był dniem inauguracji w Elblągu cyklu imprez pod nazwą "Lato w Formie". Od samego rana zapewniono najmłodszym elblążanom niezliczone atrakcje mające miejsce przy Katedrze św. Mikołaja. Atrakcjami były m.in.: malowanie buziek, czesanie fryzur, bańki mydlane, balony, animacje, strefa sportu MOSiR, strefa WORD, dmuchana zjeżdżalnia, stoiska i pojazdy służb mundurowych (Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Straż Miejska w Elblągu,  wojsko, Państwowa Straż Pożarna i Policja) a ulicami Starego Miasta przemieszczała się maskotka - Piekarczyk.

Przy stoiskach służb mundurowych można było zapoznać się ze sprzętem oraz zadaniami realizowanymi przez służby. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się wspólne stoisko Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Straży Miejskiej w Elblągu. Szczególnie dzieci z elbląskich przedszkoli tłumnie oblegały to stoisko, na którym można było otrzymać odblaski, smycze i zawieszki poprawiające bezpieczeństwo po zmierzchu jak i materiały promujące bezpieczeństwo. Najodważniejsi milusińscy mieli możliwość założenia maski przeciwgazowej jak i wzięcia udziału w praktycznym pokazie udzielania pomocy przedmedycznej organizowanej przez ratowników Elbląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Za odwagę i zaangażowanie można było otrzymać słodką nagrodę – „garść słodyczy”.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się materiały informacyjne i książeczki opracowane przez pracowników Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego: „Vademecum Bezpieczeństwa”, „Pies przyjaciel”, „Uwaga kleszcze!”, „Kleszcz – co dalej?” oraz kolorowanki o tematyce bezpieczeństwa. Dorośli byli bardzo zainteresowani materiałami informacyjnymi w zakresie zagrożeń ze strony kleszczy i chorób odkleszczowych. Dodatkowe informacje w tej tematyce można znaleźć m.in. na stronie www. Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu.

 

                                                                                                                                     Mariusz Grudziński

Rafał Czirson (2017-06-02 10:15)
G a l e r i a

Kaledarz imprez
Copyright © MBS Systems 2008r. Wszelkie prawa zastrzeżone.


xvideos, porno