Rozmiar tekstu: A A A

Smartfony z dostępem do Internetu posiada bardzo duża część elblążan i z roku na rok ta ilość się powiększa. Mobilne aplikacje są bardzo popularne i chcemy wykorzystać tę sytuację aby uruchomić nowoczesny i skuteczny kanał informacji i komunikacji z mieszkańcami.

Rozpoczynamy wdrażanie nowego, nowoczesnego i bezpłatnego mobilnego kanału komunikacji z mieszkańcami Elbląga pod nazwą Ostrzegator. Chcemy za pomocą tego narzędzia informować mieszkańców o tym co dzieje się na terenie miasta Elbląg w zakresie różnych zagrożeń takich jak niekorzystna pogoda, powódź i inne ekstremalne zjawiska. Chcemy także przesyłać informacje w zakresie utrudnień i zamian organizacji ruchu, przerw w dostawie mediów, czy zmian w komunikacji miejskiej. Za pomocą aplikacji Ostrzegator będziemy zapraszać elblążan na wydarzenia miejskie, kulturalne, sportowe oraz konsultacje społeczne.

W następnej fazie wdrożenia systemu planujemy udostępnić mieszkańcom możliwość dokonywania zgłoszeń bezpośrednio przez smartfon w różnych ważnych sytuacjach, jak np. informacja dot. zniszczonej infrastruktury miejskiej, pomoc dla osoby chorej, bezdomnej, jak i dotyczących zagrożeń związanych z porządkiem publicznym. Taką informację będzie można automatycznie opatrzyć zdjęciem i/lub miejscem. Informacje będą mogły być przesyłane anonimowo lub z podaniem swoich danych.

 

W chwili obecnej Mieszkańcy Elbląga mogą otrzymywać informacje z 7 ogólnopolskich organizacji i instytucji, które współpracują z aplikacją Ostrzegator.

1.      Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej („Ostrzeżenia hydrologiczne”, „Ostrzeżenia meteorologiczne”)

2.      Stowarzyszenie Polscy Łowcy Burz („Ostrzeżenia meteorologiczne”)

3.      Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad („Transport i komunikacja”)

4.      Główny Inspektorat Ochrony Środowiska („Komunikaty”)

5.      Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów („Komunikaty”)

6.      Główny Inspektorat Farmaceutyczny („Komunikaty”)

7.      Missing Children Europe („Komunikaty”)

Ostrzegator jest mobilną aplikacją na smartfony, którą można pobrać całkowicie bezpłatnie na platformy Android oraz IOS. Aplikacja jest całkowicie anonimowa i nie są zbierane żadne informacje dot. użytkowników. Korzystanie z aplikacji nie wymaga aktywacji, zakładania konta, podawania danych osobowych oraz numeru telefonu. Działa od razu po zainstalowaniu. Aplikacja Ostrzegator nie przesyła i nie gromadzi żadnych danych osobowych takich jak numer telefonu, lokalizacja, lista kontaktów itp. Jest bezpłatna i nie przesyła żadnych reklam. Innowacyjność aplikacji Ostrzegator wiąże się z możliwością kierowania komunikatów na podstawie geolokalizacji smartfonów tj. komunikaty i ostrzeżenia można kierować do obszaru całego miasta lub do obszaru zdefiniowanego wg. potrzeb np. dzielnicy, ulicy itd.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigajwcislo.ostrzegator&hl=pl

 

 

 

 

G a l e r i a


Z a ł ą c z n i k i
Kaledarz imprez


Copyright © MBS Systems 2008r. Wszelkie prawa zastrzeżone.


xvideos, porno